eco-logic ניקוי חול
 
 
 
 
 
5
2 חוות דעת
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
072-3268214
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

צביעת מתכות

 
מתכות למיניהן, ובמיוחד אלומיניום וברזל, הן חומרי גלם מבוקשים לבניה. לא מעט אלמנטים בסביבת המגורים- מחוץ לבית ובתוכו עשויים מתכת, כמו מסגרות החלונות, מעקות ועוד. גם בעולם התעשיה ישנו שימוש רב במתכות. לכן, צביעת מתכות היא תהליך נפוץ בעולם הבניה, התעשיה או עיצוב הבית. ישנן מספר שיטות המיועדות לצביעת מתכות. בכל שיטה בה בוחרים, יש גם להכין את המשטח לצביעה על מנת שהיא תהיה יעילה ותישמר לאורך זמן.
 
 

צביעת מתכות- לא רק ליופי

 
מעבר לכך שלצבע ישנה חשיבות רבה מבחינה עיצובית ואסתטית, הוא גם מהווה שכבת מגן למתכת. הוא שומר על מתכות כמו ברזל מפני התחמצנות והיווצרות קורוזיה- חלודה. מעבר לכך הוא מונע מלכלוכים, אבק וחומרים נוספים להדבק למתכת ולהביא לשחיקה מהירה יותר שלה.
 
 
 

התזת חול כהכנה לצביעה

 
 
לפני שמבצעים צביעת מתכות, חשוב להכין את המשטח לצביעה. על משטחי צביעה רבים, במיוחד כאלה הממוקמים בחוץ ונתונים לשינויי מזג האויר כמו שערים, מכולות, מעקות ועוד, ישנה הצטברות של לכלוכים או החלדה. כל אלה מפריעים לצביעה קלה ולהיתפסות חזקה של הצבע על גבי המשטח. השיטה היעילה ביותר להתמודד עם אותם לכלוכים התפוסים חזק על המשטח היא בהתזת חול. גרגרי חול (לרוב גרגרים דמויי חול שאינם מכילים סיליקה) נורים מתוך מדחס בעל פיה קטנה ולכן עוצמת ההתזה גבוהה. הגרגרים הנתקלים במשטח בעוצמה מקלפים את אותם לכלוכים ומותירים את המשטח חלק ומוכן לצביעה.
 
 
 
צביעת מתכות
 
 
 
 
 
 

התזת חול רטוב- שיטה חדשנית וידידותית לסביבה

 
התזת חול בשילוב מים היא שיטה חדשנית שלקחה את התזת החול הסטנדרטית כמה צעדים קדימה מבחינת בטיחות ואיכות עבודה. חברת אקולוג'יק ניקוי חול וצבע היא אחת החברות היחידות בארץ הפועלות בשיטה זו ובכך יכולה לבצע את העבודה גם באזורים בהם התזת חול יבש היא בעייתית כמו מפעלים המכילים חומרים העשויים להתלקח או מקומות הומי אדם.
 
 

להזמנת שירות מחברת אקולוג'יק התקשרו עכשיו 0723268214

 
 

שיטות שונות לצביעת מתכות

 
צביעת מתכות מתבצעת היום במספר דרכים, תלוי באובייקט הנצבע- גודלו, הרכבו ומיקומו:
  • צביעה בהתזה: אחת השיטות המוכרות לצביעה היא צביעה בהתזה. כאשר מדובר על משטחי מתכת גדולים, צביעה בהתזה היא נוחה מאוד ויעילה. צביעה בהתזה מאפשרת צביעתם של מספר משטחים במקביל והיא מתאימה לצביעת מוצרי מתכת שאינם צריכים לעבור תהליך נוסף לייבוש הצבע או שימורו. עבודת ההתזה נראית כעבודה קלה שאינה מורכבת כמו שיטות צביעה אחרות אך עדיין נדרשת יד מיומנת על מנת שכל השטח יצבע באופן אחיד, כולל אלמנטים כמו חוטים או סורגים, ומנגד שלא יצבעו אובייקטים אחרים בסביבה שאינם מיועדים לצביעה. הצביעה גם חייבת להיות אחידה.
  • צביעה אלקטרוסטטית: צביעה אלקטרוסטטית היא צביעה הנעשית באמצעות אבקה ומבוססת על משיכה אלקטרוסטטית בין האבקה למשטח. המשטח מוארק וכך נטען במטען חיובי. חלקיקי הצבע טעונים במטען שלילי וכך נמשכים משיכה חזקה למשטח וגם נדבקים אליו בחוזקה. שיטה זו מחייבת הכשרה וניסיון.
  • לגימור- צביעה בתנור: זהו למעשה תהליך גימור אותו ניתן לבצע לאחר צביעה בשתי השיטות הקודמות. מיד לאחר הצביעה מוכנס המשטח לתנור. התנור משמש ליצירת אחידות על גבי המשטח, לשחרור בועיות אויר ולכלוכים הנמסים בטמפרטורה הגבוהה ולייצור שכבת צבע חלקה עם גימור מעולה. צביעה בתנור מחייבת כמובן מיומנות גבוהה ומקצועיות רבה.
 
 
 
 

צביעת מתכות- רק על ידי מקצוענים

 
 
אמנם ניתן למצוא בחנויות הכל לבית צבע המיועד למתכות, אך אין ספק שצביעת מתכות שנעשית על ידי מומחים ומנוסים בתחום תביא לתוצאות איכותיות יותר וגם ארוכות טווח. חברת אקולוג'יק תבצע את הצביעה באופן יסודי, כאשר ניקוי המשטח בהתזה מהווה חלק בלתי נפרד וחשוב מהעבודה.
 
 
 
צביעת מתכת